Dvě želízka v ohni na Mistrovství ČR v malém fotbale

O rozhovor jsme tentokrát požádali Lukáše Trnku, Místopředsedu FAMK a také vedoucího týmu Dream Team, který bude reprezentovat barvy Příbrami na nadcházejícím Mistrovství České republiky, které letos hostí Praha.

Lukáši, nejprve k uplynulé sezóně. Titul Vám unikl o vlásek, čemu to nejvíce přisuzuješ? 

Těch důvodů bude více. Titul a vlastně i obhajoba nám utekla o 3 body. Ty 3 body, které nám chyběly vidím hned v několika utkáních.
Ať, už je to první zápas s AC Return, který jsme hráli ve 4 z důvodu chybně udělené ČK. Potom 2 remízy s Motorem, kde naši konkurenti bodovali a stejně tak i poslední prohra s Proradostí. Ale, hlavní problém byl, že několik našich hráčů bylo zraněno a zraněných postupně přibývalo. Sestava se neustále měnila a my celou sezónu doháněli manko, které se nám podařilo předposlední pondělí dohnat, když jsme podruhé porazili Union, ale v posledním zápase s Proradostí se nám nepodařilo vyhrát.

Jak obecně hodnotíš uplynulou sezónu? 

Uplynulá sezóna byla z mého pohledu mnohem více vyrovnaná, o titul se bojovalo do poslední chvíle a stejně tak i o bronz. Doufám, že v následující sezóně se nám už zranění budou vyhýbat a od začátku se nám povede o něco lépe. Jako člen výboru jsem byl spokojen s tím, že sezóna byla mnohem více v klidu. Neřešili jsme nějaké zásadní prohřešky proti pravidlům, jako v minulých sezónách.

V sobotu jedete hájit barvy Příbrami na Mistrovství České republiky. Jak moc se těšíte a jaké máte ambice? 

Na Mistrovství republiky se všichni hodně těšíme. Je to taková odměna za tu dřinu v celé té příbramské sezóně. V tuto chvíli se snažím postavit co nejsilnější tým. Máme zkušenost z loňska, kde jsme se poprvé Mistrovství republiky účastnili v Brně. Týmy jsou tam na vysoké úrovni, hrajete proti mistrům Evropy a Světa v malé kopané, ale minulý ročník nám ukázal, že bez šance na postup rozhodně nejsme. Loni jsme skončili už v základní skupině, ale postup nám utekl pouze o skóre. Neměli jsme také nejsilnější sestavu a pár hráčů ze základní sestavy nám chybělo. Toho bychom se letos chtěli vyvarovat a jet v maximálním počtu a nejsilnější sestavou. Pak věřím, že když budeme mít trošku štěstí v losu skupin, tak máme šanci postoupit ze skupiny. To je zatím cíl, který máme. Postup ze skupiny a dál se uvidí.

Lukáši, díky za tvůj čas a v sobotu budete držet palce.

Příště si popovídáme s členem disciplinární komise Zdeňkem Lukáškem, který je mimo jiné hráčem Proradosti, druhým týmem, který se za Příbram představí na Mistrovství České republiky.