Výběr FAMK Příbram má před sebou první mistrovské utkání, s Blanenskem dorazí i dva mistři světa!

1. 4. 2018 – Příbram – Příbramská malá kopaná už má za sebou odehraná 4 kola v obou ligách, na řadu přichází také Celostátní Superliga malého fotbalu, kde máme náš Příbramský výběr!

Pondělní večer, přesně řečeno 23. 4. 2018 od 20 hod, přinese velice zajímavý duel. Do Příbrami dorazí výběr Pivovaru Černá Hora Blanensko, který momentálně okupuje druhou pozici v tabulce, nicméně je to horký adept na zisk celorepublikového titulu. Poslední vzájemný duel přinesl mnoho krásných akcí a gólů, ale byl také doslova prošpikovaný emocemi!

PŘÍBRAM

• Umístění v minulé sezóně: 8. místo
  • Momentální umístění: 8. místo
  • Poslední odehrané utkání: 19. 11. 2017, 11:00  VS Brno 2:6 (prohra – pozn. redakce)
  • Nejlepší střelec mužstva: Drašnar Ondřej, Pinc Michal, Sandr David – 3 góly
  • Trenér: Sandr Josef

Pravděpodobná sestava: Vančát Milan (FC Union Brdy), Šedivý Jan (VFK a je to!) – Sandr David (FC Rychlý Válec), Pohořálek Michal ml. (FC Walkers), Pinc Michal, Kunc Luboš, Krejčí Karel (všichni Dream Team) Junek Jiří, Junek Patrik (oba FC Srdcaři) Štochl Martin (Motor Březové Hory), Drašnar Ondřej (FC Union Brdy), Buch Zdeněk

PIVOVAR ČERNÁ HORA BLANENSKO

• Umístění v minulé sezóně: 5. místo
  • Momentální umístění: 2. místo
  • Poslední odehrané utkání: 21. 11. 2017, 18:30 VS Brno 2:2 (remíza – pozn. redakce)
  • Nejlepší střelec mužstva: Paděra Ondřej – 13 gólů
  • Vítězové Mistrovství světa 2017 v Tunisku (Nabeul) – Paděra Ondřej, Koudelka Jan
  • Vicemistři Evropy 2017 v České republice (Brno) – Paděra Ondřej, Koudelka Jan, Bednář David
  • Trenér: Dolníček Petr

Pravděpodobná sestava: Klimeš Jakub (Sokol Sadros Boskovice), Matuška Jan (FFK Kobra Blansko) – Koudelka Jan, Fládr Zdeněk, Hloch Pavel, Studený Filip (všichni SK Viktoria Suchý), Paděra Ondřej (Sokol Sadros Boskovice), Sedlák Jakub (BC-Červánky Rájec), Havlíček Jan (FK Obora), Jan MINX (AC Okrouhlá), Širůček Adam (TJ Torpéda Vážany), Martinek Lukáš (FC Dynamo Čížovky)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Horká půda Blanenska čekala Příbram hned na začátku soutěže. Hráči museli urazit dlouhých 290 km, než dorazili na domácí svatostánek, který leží v obci Boskovice. Hráči našeho výběru rozhodně nejeli ve špatné sestavě. jediným nováčkem byl Junek Jiří a premiéra u výběru to byla pro trenéra Sandra Josefa.

Začátek utkání ukázal, proč od začátku soutěže jsou aspirantem na titul právě hráči Blanenska. Začali aktivním presinkem, rychlými přihrávkami ze strany na stranu a rotacemi krajních hráčů. Góly na sebe nenechaly dlouho čekat a než se Příbramští hráči stihli rozkoukat, bylo to 3:0 a sudí píšťalkou oznámil konec první půle. V kabině bylo původně úplné ticho, ale poté zazněla slova či věty typu: „Proč jsme se z toho posrali? Nejedeme přece takovou dálku, kvůli takovému výletu?“ A to byl jasný signál toho, že ačkoliv výsledek není příznivý, stále se s ním dá něco dělat.

Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný celek a bylo to sakra znát na hřišti. Blanensko rázem nezískávalo odražené míče, všude bylo druhé a spíše se začalo soustředit na obranou fázi. Náš celek toho využil náramně  a po dvou brankách Pince Michala byl na dostřel remíze. Zde však přišel možná osudový faktor tohoto utkání – rozhodčí. Od začátku zápasu ukazoval, že nemá úplný cit pro hru a ve druhé půli to projevil naplno. Zhruba posledních 5 minut zbývalo do konce zápasu, když byl v brejkové situaci 2 na 1 zfaulován náš kapitán Pinc Michal. Rozhodčího píšťalka však zůstala chladně klidná, a domácí celek z protiútoku využil nabídnutou pomoc a zasadil poslední hřebíček do rakve Příbramského mužstva. Po této brance, která byla poslední v utkání vzplály emoce skoro ve všech hráčích Příbrami. Nejvíce je však projevil brankář Vančát Milan, který po ataku kolenem na domácího hráče uviděl červenou kartu a byli jsme rázem v oslabení. Naneštěstí už nezbývalo mnoho minut do konce a zápas už byl ohromně rozkouskovaný. Poslední vážnější situace v utkání pak byla další červená karta, kterou uviděl opět hostující hráč – Sandr David. Za faul zezadu na domácího hráče to byl zasloužený trest, avšak akce měla ještě svou dohru. Doslova „mstít“ svého hráče přišel přímo na hřiště domácí trenér, který atakoval vyloučeného Sandra škrcením a opětován mu byl útok pěstí do obličeje. Jelikož se vše odehrálo už v nastaveném čase, rozhodčí ukončil utkání a oba tábory zamířily do šaten. Zpáteční cesta měla velice hořkou příchuť, nejenže to bylo s nulou na kontě, co se týká bodů. Připočíst se musely také ztráty v podobě dvou hráčů a možnosti zákazu vstupu na hřiště trenéra výběru.

Disciplinární komise nenechala příliš mnoho prostoru pro zbytečné otázky a hned následující den zasedla. Její verdikt pro Příbram byl následovný. Brankář Vančát Milan dostal zastavení činnosti na 2 soutěžní utkání podmíněně a pokutu 500 Kč, Sandr David dostal zastavení činnosti na 8 soutěžních utkání a pokutu 500 Kč a trenér celku Sandr Josef za vniknutí na hrací plochu zákaz činnosti na 2 soutěžní utkání a pokutu 500 Kč.