První liga má v kolonce vítěze zbrusu nové jméno!

5.12.2017 – Příbram – Ročník 2017 v podzimní části soutěže zaznamenal „historické poprvé“. Dream Team, který byl založen na podzim roku 2004, dokázal vyhrát poprvé ve své historii 1.ligu malé kopané v Příbrami.
Proto jsme se rozhodli, že vyzpovídáme jednoho hráče z vítězného družstva a nemohli jsme si vybrat nikoho jiného, než toho, který měl dle hlasování kapitánů a vedoucích všech mužstev, které hrají první ligu, největší podíl na tomto „historickém úspěchu“. Mluvíme o Lukášovi ROMOVI – vítězovi hlasování o Nejlepšího hráče sezóny, podzim 2017 – 1.liga

Lukáši, začneme nejdříve u Tvého individuálního úspěchu. Vyhrál jsi Nejlepšího hráče sezóny 1. ligy – podzim 2017 naši Příbramské malé kopané, co pro Tebe znamenal tento úspěch?

Samozřejmě jsem moc rád, že jsem vyhrál toto ocenění a že někoho snad baví se na mě na hřišti dívat. (smích) Vždycky je ale pro mě důležitější být první jako tým.

Pokud budeme mluvit formou statistik, patřil si mezi útočné kvarteto Rom, Krejčí, Troják, Peták. V téhle sezóně si zaznamenal 9 branek (Peták – 11, Troják – 11, Krejčí – 12) a 9 přihrávek (Peták – 7, Krejčí – 8, Troják – 9). Nebyl si tedy dle tohoto ukazatele nejlepším v týmu, ale i přesto si dokázal svými výkony pomoct a ještě na sebe strhnout pozornost, čím si to vysvětluješ?

Je pravda, že jsem v této sezoně nebyl nejlepší střelec týmu, na což nejsem vůbec zvyklý. Roky jsem si z kluků dělal srandu, že chodím na polovinu zápasů a mám lepší statistiky než oni. (smích) Vypadá to, že už je to nebavilo poslouchat a vyburcovalo je to k lepším výkonům, kvůli kterým jsme mohli oslavit titul.

Vyhrál si na základě hlasování, které probíhalo napříč první ligou. Obdržel si tedy nejvíce hlasů od kapitánů, vedoucích a rozhodčích všech mužstev v 1. lize. Je pro Tebe tento úspěch svazující do další sezóny?

Vážím si toho a budu dělat všechno pro to, abych to znovu obhájil. Když se podívám na výkony a statistiky ostatních hráčů, cítím, že mám velikou konkurenci.

Poslední otázka přímo jen mířená na Tebe. Je zřejmé, že si neabsolvoval všechny zápasy, z jakého důvodu?

Hraji také velký fotbal, a tudíž mohu hrát jen polovinu zápasů malé kopané. (Lukáš hraje v Německu, pozn. redakce)

Pojďme tedy teď k úspěchu, který si zaznamenal se svým celkem. Poprvé v historii Vašeho týmu jste ovládli tuto soutěž, co to pro Vás znamená?

Obrovský úspěch, na který Dream team čekal od samého založení. (úsměv) Po těch předchozích letech, kdy nám to uteklo o kousek, máme doopravdy velikou radost. Po nevydařeném úvodu sezóny už to vypadalo, že budeme rádi, když nesestoupíme. Pak jsme si, ale řekli, že štika kouše od spodu a od té doby jsme neprohráli.

V posledních sezónách jste vždy bojovali o celkové vítězství v soutěži, vždy Vám však prvenství uteklo mezi prsty. Co jste před touto sezónou udělali jinak, že se Vám to konečně podařilo a dotáhli jste to až do sportovního happy endu?

O titulu rozhodlo, že jsme hráli jako vyvážený tým, kde mají všichni svou kvalitu. U některých soupeřů stačí, že si lépe pohlídáte jednoho, dva hráče, kteří vyčnívají. Na nás to takhle hrát nejde, protože když pohlídá soupeř naše dva hráče, góly dá třetí a čtvrtý. (úsměv) Máme výbornou partu, kluky to baví a také proto jsme se pravidelně scházeli v dostatečném počtu, což se nám v minulých letech tolik nedařilo. Velký rozdíl oproti předchozím rokům byl také v naší defenzivě. Obránci hráli výborně, brankař chytal velmi dobře a bránili dokonce i útočící hráči, kterým se dozadu nikdy moc nechtělo.

Mohlo být příčinou i změna v začátku soutěže, kdy byl vyloučen dlouholetý vládce Příbramské malé kopané – FC Union Brdy a díky změně počtu účastníku se odpustilo od Play off, která Vám minulou sezónu spíše uškodilo?

V ani jednom příčinu nevidím. FC Union Brdy byl samozřejmě kvalitní tým, ale v poslední době jsme s ním neprohrávali. Play off určitě nemohlo za to, že jsme nebyli úspěšní. Když chcete být první, měli byste porazit všechny a to se nám nepodařilo.

Nejblíže v tabulce Vám byl FC Rychlý Válec, který obsadil 2.místo se ztrátou dva body. Byl to tedy doopravdy největší konkurent v boji o titul a byli to právě vzájemné zápasy, ve kterých jste dominovali (4:1, 8:2, 3:1), které rozhodli o Vašem prvenství?

Určitě to byly důležité zápasy. Protože se se soupeřem velice dobře známe, mělo to vždy dvakrát větší náboj. Myslím si, že v těchto utkáních rozhodla právě naše lepší defenziva.

Ve fotbalovém prostředí je známé, že oslavy vítězství jsou vždy bujaré a několikrát se stává, že se vlečou několik dní. Jak probíhali oslavy ve Vašem podání a pokud jsi byl lídrem na hřišti, obhájil sis tuto pozici i v této disciplíně nebo na to u Vás v týmu máte jiného tahouna?

Při oslavách platilo, že i tam jsme byli jeden tým a drželi společně krok v počtu piv a panáků whiskey. Po pár panácích přišla na stůl lahev a pak už většina kluků slavila ve svém vlastním světě. (smích) Po těch letech, kdy nám to unikalo, jsme to oslavili opravdu pořádně, ale žádný vícedenní maraton to nebyl.

Na závěr je určitě na místě se zeptat. Jaké cíle si pokládáte do příští sezóny, bude to útok na obhajobu titulu?

Přesně tak. Nic jiného nebereme jako úspěch.

Lukáši mockrát děkuju za poskytnutý rozhovor a přeju mnoho úspěchu do nadcházejících sezón.

REDAKCE FAMK PŘÍBRAM