Druhá liga dramatem do posledního kola, rozhodla remíza!

30.11.2017 – Příbram – Ročník 2017 v podzimní části byl strhující do poslední vteřiny, tedy co se týče prvních dvou míst. V posledním zápase totiž vedení v tabulce a tedy nárok na postup do 1. ligy ztratil celek FC Walkers smolnou remízou. Této hozené rukavice využil celek, který se držel celou dobu v závěsu a drtivými výsledky v sobotním dnu si přivlastnil nejen pohár pro vítěze, ale také možnost postupu do nejvyšší soutěže Příbramské malé kopané. Jedná se o mužstvo, které už mnohokrát první ligu hrálo a dva roky zpět z ní sestoupilo – FC Srdcaři. K zhodnocení sezóny jsme si v tomto týmu nemohli vybrat nikoho jiného než osobu, která výkony na hřišti táhla mužstvo a vše podložila statistikami. Mluvíme o Eriku ŠLECHTOVI, který opanoval všechny individuální statistiky a navrch přidal ocenění nejprestižnější – Nejlepší hráč sezóny 2. ligy, podzim 2017.

Eriku začnu nejdříve konkrétně u Tebe, ty jsi vyhrál ve druhé lize všechny individuální ocenění, co to pro Tebe znamenalo?

Pro mě je každé ocenění velice příjemné, ať už je to za cokoliv. Každé ceny si vážím, ale určitě bez týmu bych to nedokázal, patří jim tedy za mě velké díky!

V tomto ročníku si zaznamenal 30 branek a 23 asistencí. Obě čísla jsou ohromná, je tedy na místě zeptat se, zda si na zápasy měl nějakou speciální přípravu či to byla z Tvé strany ojedinělá sezóna?

Příprava proběhla s týmem v Itálii, kam jezdíme každým rokem na začátku září. Nedokážu odhadnout, jestli to má vliv na mé fyzické výsledky, ale především tam stmelujeme partu. (úsměv)

Navrch si přidal ocenění pro nejlepšího hráče 2. ligy. Budeš tedy v příští sezóně postrachem obran všech mužstev, věříš si na to, že můžeš opanovat statistiky tímto způsobem i v 1. lize?

Ocenění pro nejlepší hráče druhé ligy si nesmírně vážím, protože bylo uděleno na základě hlasování ostatních týmů 2. ligy a pro mě to hodně znamená, že kapitáni a vedoucí mužstev vybrali právě mě. Co se týká první ligy, budu se snažit být postrachem pro všechny týmy a pevně doufám, že se budě dařit jak mě, tak pak především týmu.

Je zřejmé, že za celek si odehrál všechny utkání. Jsi tedy jedním z hráčů, který nehraje velkou kopanou a soustředí se už jen na malou kopanou?

Velkou kopanou jsem v podzimní části odsunul na druhou kolej. Malá kopaná je pro mě zábavnější, člověk je mnohem více na balónu a hra má spád. Proto jsem jí dal přednost a uvidíme, jak se vše bude vyvíjet v jarní části. Vypadá to, že bych měl přestoupit do Čimelic a proto doufám, že stihnu skloubit oboje dohromady.

Dost povídání jen o Tobě a otočme list na sezónu vašeho týmu. Vyhráli jste 2. ligu a získali tak právo na postup do 1. ligy, bylo to před sezónou cílem mužstva?

Tak našim cílem bylo hrát v horní polovině tabulky, ale nedá se říci, že bychom si stanovili za cíl postup. Jsme však velice rádi, jak vše ve finále dopadlo.

Soutěž byla napínavá do poslední chvíle. Rozhodlo poslední utkání, ve kterém ztratilo FC Walkers, jak jste nastupovali do poslední hracího dne, tedy s jakými pocity?

FC Walkers mělo vše ve svých rukou a toho my jsme si byli pevně vědomi. Proto jsme nastupovali v naprosté pohodě, bez stresu a s nadějí, že ještě v nějakém utkání ztratí body. Nakonec přece jen ztratili onou remízou a dali nám tak šanci, kterou jsme naplno využili.

Dle tabulky se zdá, že celou sezónu to byl především souboj právě s hráči týmu FC Walkers. Nakonec jste před nimi skončili o 1 bod. Ve vzájemném zápase jste je, ale neporazili ani jednou (0:3, 1:1, 0:4), čím to bylo?

Sám nevím, kde bych hledal příčinu. První vzájemný zápas byl po našem avizovaném „soustředění“, takže mám pocit, že jsme ještě byli přítomni spíše na pláži než na hřišti. (smích) Druhý zápas z naší strany taky nebyl úplně v pořádku, ale to hlavně díky tomu, že oni hráli doopravdy dobře. A k třetímu zápasu bych se snad ani raději nevyjadřoval, pro mě to byl nejhorší zápas, co jsem zatím odehrál. Upřímně jsme hráli na hov**. V tom zápase jsme si nepřihráli, nevytvořili šanci, prostě hrůza, tam byl výsledek 0:4 zcela zasloužený.

Jako vítěz jste tedy dostali možnost postupu, kterou jste využili, což nebývalo každým rokem zvykem, tedy ne vždy vítěz tuto možnost přijal. Váhali jste jako tým nebo pro vás bylo hned jasné, že možnost přijmete?

My jsme si už v průběhu sezóny řekli, že pokud by se nám podařilo soutěž vyhrát, tak postup vezmeme a porveme se o nějaký výsledek v první lize.

Je zřejmé, že dokopná pro váš tým musela být velice zajímavá, bylo totiž rozhodně, co slavit. Kdo v této disciplíně byl největším lídrem a jak dlouho trvaly oslavy v podání „srdcařů“?

Dokopná se dá hodnotit jako vydařená stejně jako každá akce, kterou s týmem pořádáme. Začali jsme v Simoně a poté se v průběhu večera přesunuli do Color Baru. Tam poctivě celý tým nechal svá játra, proto bych nevyzdvihl výkon žádného jedince a v ranních hodinách jsme se vraceli zpět. (smích)

Pokud bychom měli srovnávat váš tým teď a tým, který hrál naposledy nejvyšší soutěž malé kopané. Budou tedy FC Srdcaři silnějším týmem než který z 1. ligy spadl v sezóně 2016 – podzimní část?

Tak od sestupu na podzim 2016 uplynuly dva roky. My jsme na jaře 2017 nehráli žádnou soutěž a znovu jsme se přihlásili právě až tento rok. Proto se v našem týmu především těšíme na první ligu. Dle mého názoru, pokud budeme mít k dispozici kluky, kteří kopou divizi a kvůli tomu pokaždé nemohou být přítomni, tak s námi může mít problém jakýkoliv tým v první lize.

Eriku díky za poskytnutý rozhovor a přeju tobě a Tvému mužstvu mnoho úspěchů v nadcházejících sezónách.

REDAKCE FAMK PŘÍBRAM