Sezóna s pořadovým číslem 80. už je minulostí!

29.11.2017 – Příbram – Uzavřela se nám kapitola s číslem 80., která je zaznamenána u termínu – podzim 2017. Vítězem první ligy se stal Dream team, který za sebou nechal FC Rychlý válec a vítěze soutěže z podzimu 2016, Proradost 1999. Jediným sestupujícím a tedy „černého Petra“ si vybral celek AC Return. Z druhé ligy si vybojovali v posledním zápase postup hráči FC Srdcaři. Ti se vracejí po dvouleté odmlce zpět a znovu si tak zahrají nejvyšší Příbramskou soutěž malé kopané. Za sebou nechali FC Walkers, kteří si v posledním zápase nechali sebrat první místo a na třetím místě se umístil, FC Hrachov.

PRVNÍ LIGA
Soutěž měla, na startu sezóny přihlášených 8 mužstev, ale po prvním hracím víkendu se z důvodu čtyř kontumací pro FC Union Brdy, musela tabulka přeorganizovat. Tradiční účastník bohužel vlivem malého počtu hráčů neodehrál ani jedno utkání a byl ze soutěže vyloučen. To zapříčinilo, že vedení soutěže změnilo herní řád Příbramské malé kopané. Jelikož v sezóně 79., která se datovala na jaro 2017, byla poprvé vyzkoušená varianta Základní část – Play off, bylo v plánu tento systém zanechat. Avšak z důvodu již výše uvedených se počet celků ztenčil na 7, muselo vedení vrátit zpět původní herní plán zavedený mnoho let a to pouze na základní část, kdy se každý celek utkal s každým celkem třikrát a celkem tedy odehrál 18 utkání.

Ačkoliv bylo určitě oslabením ztráta letitého účastníka, mnohé týmy na této smutné události dokázali „vydělat“. Mnoho hráčů z řad Unionu totiž „neseklo“ s malou kopanou a pouze změnili „manšaft“ a v mnoha případech pak hráli prim v konečném zúčtování. Můžeme si připomenout například Karla Krejčího (FC Union Brdy -› Dream Team), který pomohl svými góly a asistencemi k prvenství tohoto mužstva. David Sandr (FC Union Brdy -› FC Rychlý Válec) opanoval všechny individuální statistiky a dlouho držel šance svého nového týmu na vítězství v soutěži. Milan Vančát (FC Union Brdy -› FC Walkers) už byl možná demotivovaný z toho, kolikrát dokázal vyhrát první ligu s Unionem a přijal tak výzvu pomoct FC Walkers k postupu do elitní soutěže právě z druhé ligy, o což jeho nový tým bojoval do posledního zápasu.

V tomto ročníku tedy mohli diváci vidět v areálu Spartaku Příbram, kde se konají utkání Příbramské malé kopané, celkem 358 vstřelených branek v odehraných 126 zápasech. Tím se nám tedy průměr vstřelené branky na jedno odehrané utkání zastavil na cifře 2,8 gólu. Nejvíce branek nasázeli hráči celku Dream Team a to konkrétně 77. Nejvíce obdržených branek pak inkasoval sestupující celek AC Return, kde se cifra zastavila na 115. Pokud bychom se podívali na statistiky, které především vedla disciplinární komise, pak sudí rozdali celkem 31 žlutých karet a 7 karet barvy červené.

Celkové pořadí BODY BILANCE Nejlepší hráč  *** TÝM
Dream team 41 13V – 2R – 3P ROM Lukáš  – Dream team
FC Rychlý válec 39 12V – 3R – 3P Nejlepší brankář  **** TÝM
Proradost 1999 32 9V – 7R – 2P MOLNÁR Lukáš  – Proradost 1999
AC Return 3 1V – 0R – 17P Nejlepší rozhodčí  **** **** 
Nejlepší střelec POČET KLUB JEDLIČKA Oldřich  –  –
SANDR David 16 FC Rychlý válec Nejvíce obdržených ŽK POČET TÝM
ČECH Jonáš 15 FC Rychlý válec JONÁK Roman 2 Motor Březové hory
IVANÍK Pavel 9 Proradost 1999 KUCHAŘ Tomáš 2 MFC Botafogo
Nejlepší nahrávač POČET KLUB BAŠÍK Pavel 2 AC Return
SANDR David 15 FC Rychlý válec KREJČÍ Karel 2 Dream team
VALTA Michal 12 Motor Březové hory Nejvíce obdržených ČK POČET TÝM
IVANÍK Pavel 9 Proradost 1999 SERINEK Václav 1 MFC Botafogo
ROM Lukáš 9 Dream team HOLUBEC Tomáš 1 Motor Březové hory
TROJÁK Jan 9 Dream team KADEŘÁBEK Václav 1 Motor Březové hory
Vítěz kanadského bodování POČET KLUB MATĚJKA Josef 1 FC Rychlý válec
SANDR David 31 FC Rychlý Válec BAŠÍK Pavel 1 AC Return
IVANÍK Pavel 22 Proradost 1999 KREJČÍ Karel 1 Dream team
KREJČÍ Karel 20 Dream team MOLNÁR Lukáš 1 Proradost 1999

DRUHÁ LIGA
Tato soutěž startovala s počtem 7 celků a všechny dohráli sezónu bez jakéhokoliv problému. Od začátku daly jasně najevo ambice postupu dva týmy, které tak celou soutěž značně dominovaly. Byly to celky FC Srdcaři a FC Walkers, kteří spolu bojovaly do posledního možného zápasu. Ačkoliv se postupujícím „srdcařům“ nepodařilo svého protivníka ani jednou ve vzájemných třech utkání porazit, byli to nakonec oni, kdo pozvedl pohár pro vítěze druhé ligy! FC Walkers totiž zaznamenalo v posledním utkání smolnou remízu, která je připravila o právo ucházet se o postup do nejvyšší soutěže.

Zajímavosti rozhodně bylo počínání hráče z týmu vítěze – Erika Šlechty (FC Srdcaři), který naprosto opanoval individuální statistiky a díky jeho 100% účasti na všech zápasech právě jeho tým v závěru vybojoval prvenství. Nelze pak ani přehlédnout výkony Radka Lapáčka (FC Walkers), který se držel v závěsu všech statistik, právě za suverénem těchto soutěží a táhnul svůj celek za postupem, který jim však unikl v posledním hracím víkendu, konkrétně v zápase proti FC Hrachov, přestože se mu povedlo i v tomto utkání zaznamenat branku.

Pokud bychom se měli dívat na to, jak si statisticky vedla soutěž kategorie „B“, tak zde mohli diváci shlédnout celkem 324 vstřelených branek ve 126 soutěžních utkáních. To činí tedy 2,6 branek na jedno utkání. Nejvíce branek vsítili hráči FC Srdcaři, kteří se radovali celkem z 85 gólů. Nejčastěji pak byl smutný brankář týmu FC Tukani, jehož družstvo obdrželo 82 gólů. Rozhodčí pak rozdali v soutěži celkem 21 žlutých karet a červené karty byli nuceni sudí vytáhnout ve dvou případech.

Celkové pořadí BODY BILANCE Nejlepší hráč *** TÝM
FC Srdcaři 46 15V – 1R – 2P ŠLECHTA Erik FC Srdcaři
FC Walkers 45 14V – 3R – 1P Nejlepší brankář *** TÝM
FC Hrachov 25 7V – 4R – 7P POTŮČEK Vilém Liptákov
Nejlepší střelec POČET KLUB Nejlepší rozhodčí *** ***
ŠLECHTA Erik 30 FC Srdcaři JEDLIČKA Oldřich
LAPÁČEK Radek 17 FC Walkers Nejvíce obdržených ŽK POČET TÝM
VYSTYD Pavel 16 FC Hrachov KOLAŘÍK Tomáš 3 Aspoň jednoho
Nejlepší nahrávač POČET KLUB ZÁBOREC Lukáš 2 Liptákov
ŠLECHTA Erik 23 FC Srdcaři Nejvíce obdržených ČK POČET TÝM
LAPÁČEK Radek 14 FC Walkers POTŮČEK Vilém 1 Liptákov
PREIS Pavel 12 FC Srdcaři HALMO Roman 1 FC Srdcaři
Vítěz kanadského bodování POČET KLUB
ŠLECHTA Erik 53 FC Srdcaři
LAPÁČEK Radek 31 FC Walkers
PREIS Pavel 23 FC Srdcaři

Po dobojování v obou soutěžích proběhl slavnostní Galavečer Příbramské malé kopané konaný FAMK dne 4.11.2017 v malebné hospůdce Na Marjánce. V této kozlovně od 19 hodin přebrala ceny první 3 mužstva obou soutěží a to pohár a památeční ceny. V individuálních statistikách pak jednotlivci, kteří obsadili první místa v jednotlivých kategoriích, obdrželi sošky se sektem, který nemůže v takové chvíli chybět. Celou akci uváděl předseda Milan Vančát a přítomná zde byla dokonce příbramská televize Fonka TV. Ta následně udělala sérii rozhovorů a video z této akce můžete shlédnout na našich stránkách. Po vyhlášení všech ocenění přišla na řadu zábava v režii jednotlivých týmů, které dostali dárkem od FAMKy občerstvení na této akci zadarmo. Jelikož se jednalo o druhý ročník tohoto vyhlašování, ohlasy byly pouze pozitivní a nesl se názor, aby tento večer zůstal rozhodně rituálem po každé sezóně.
Není totiž nic lepšího než v tomto našem amatérském sportu se vždy sejít po sportovním výkonu, poklábosit u oroseného pivečka, zhodnotit vše podstatné a společně pak oslavit jakýkoliv úspěch svého mužstva.

REDAKCE FAMK PŘÍBRAM