Příbram – Olomouc 7-5 (4-1)

03.10.2017 – Příbram – Přece jen třítýdenní reprezentační přestávku stráví s bodovým ziskem. Hráči Příbrami zvítězili v posledním čtvrtém kole Superligy malého fotbalu, kterou teď přeruší mistrovství světa v Tunisku, na domácím hřišti nad Olomoucí 7:5.

 

Středočeši mají první tři body, tedy stejně jako předposlední obhájce titulu z Brna. „Spadlo to ze mě, cítím úlevu. Na tenhle okamžik jsem se těšil, protože jsem věděl, že když se dobře sejdeme, máme na to udělat tři body. To mě motivovalo, abych chodil pořád hrát,“ radoval se dvougólový příbramský střelec Lukáš Rom.

Olomouc sice odmítá podcenění posledního celku tabulky, jenže úvod utkání jí zle nevyšel. „Nemyslím si, že šlo o nějaké podcenění, ale nesešli jsme se v takové sestavě, v jaké jsme chtěli, od toho se odvíjelo, že jsme nebyli tak sehraní jako v předešlých zápasech. Z toho pramenily vzadu chyby, dostávali jsme zbytečné a hloupé góly,“ uvedl olomoucký hráč Antonín Čech.

Domácímu týmu vyšel úvod, když už ve třetí minutě skóroval Jiří Junek a za třináct minut po něm se prosadil Martin Štochl. Hanáci sice snížili parádním přímým kopem Pavla Kryla, jenže do přestávky Příbram odskočila ještě góly Michala Pince s Lubošem Kuncem. „Řekl bych, že Příbram byla šťastnější, podařilo se jí rychle dát dva góly a potom to měla usnadněné. Hrála ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků, což nám ze začátku dělalo velké problémy. Než jsme si na to zvykli, už bylo pozdě,“ litoval Čech.

Hned tři minuty po přestávce pak zvýšil po individuální akci právě Rom. „Většina týmů hraje od půlky se zabezpečenou obranou, ale od začátku jsme se rozhodli, že na hosty nalezeme a budeme je presovat, což jim nemusí vyhovovat. Podařilo se nám dát rychlé dva góly, které byly důležité. Myslím, že jsme je trochu zaskočili,“ uvažoval příbramský útočník.

Čech s Lukášem Pagáčem vrátili Hanáky do hry, tříbrankový rozdíl pak vytvořil opět Rom. V rozmezí tří minut přišly další dva zásahy Pagáče, který zkompletoval hattrick, ale domácí uklidnil rychlý kontr a přesná rána Pince. „V závěru nás Olomouc trochu přitlačila, je pravda, že jsme zalezli, když hosté dali dokonce na 5:6 asi osm minut před koncem, nebylo to moc příjemné. Pak se nám podařilo vstřelit gól z brejku, kdy to Michal Pinc krásné trefil a už jsme si konec pohlídali,“ oddechl si Rom.

Olomouc zatím vyhrála dva domácí duely, oba venkovní naopak prohrála a v tabulce se nachází na páté pozici. „Každý zápas v Superlize je těžký, bohužel jsme narazili na dobré mančafty, jak Brno, tak Příbram a venkovní zápasy jsme nezvládli. Musíme jít dál a pokusit se uspět na cizím hřišti. Úvod soutěže je celkem dobrý pro náš mančaft, nicméně vzhledem k tomu, jak se nám dařilo v předešlých zápasech, jsme si věřili, že můžeme jít ještě výš a před pauzou uhrát první místo. Bohužel to není tak, jak jsme si představovali,“ dodal Čech.

Příbram naopak ukázala, že v takovém složení jako proti Hanákům může opustit i poslední pozici. „Myslím si, že když se sejdeme, můžeme hrát s každým a každého potrápit. Třeba Praha má nesrovnatelně větší zázemí a díky Hanspaulce z čeho vybírat, s ní se hraje špatně, ale v minulém zápase ji naši kluci potrápili, takže se dá hrát s každým. Máme dobré kluky, kteří umí hrát fotbal,“ doplnil příbramský hráč.

Příbram – Olomouc 7:5 (4:1)

Branky: 26. a 56. Pinc, 33. a 41. Rom, 3. J. Junek, 16. Štochl, 28. Kunc – 38., 49. a 52. Pagáč, 23. Kryl, 35. Čech. Rozhodčí: Růžička – Dočekal. ŽK: Kunc, Tošovský – Pagáč, Kaďorek, Čech, Tošenovský.

Příbram: Milan Vančát – Petr Mezera, Jiří Junek, Martin Pazderník, Patrik Junek, Martin Vašek, Jakub Tošovský, Lukáš Rom, Luboš Kunc, Ondřej Drašnar, Martin Štochl, Michal Pinc.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – David Lošťák, Pavel Kryl, Jakub Krejčí, Lukáš Pagáč, Tomáš Režný, Antonín Čech, Lukáš Kaďorek, Martin Vančura, Josef Tošenovský.