Rozhovor s Mírou Königsmarkem z týmu Grants you Sharks – vítězem 1. ligy

Ahoj Keny, poprosím o odpovědi na pár otázek, vybral jsem si Tě, jako zástupce mistrů 🙂

1) Jak hodnotíš sezonu z pohledu vašeho týmu? Rozeber nám základní část a plaoyff zvlášť.

Z pohledu našeho týmu dopadla sezona nad očekávání. V základní části náš tým skončil na druhém místě a v playoff náš tým neprohrál a obsadil celkově první místo.

2) Jak se ti zamlouval nový model soutěže? Jaké v něm vidíš klady a zápory?

Nový model mě zaujal. První čtyři mužstva si to mohou rozdat mezi sebou o titul. Zřejmě to nebude vyhovovat mužstvu, které se umístí na prvním místě a ještě s dostatečným a jasným bodovým náskokem. Ale to je věc názoru. Bohužel v playoff rozhodovala spíše docházka než kvalita.

3) Tvůj syn se stal nejlepším nahrávačem 1. ligy, co na to říkáš? Je to pro tebe překvapení a proč? 

Překvapení to pro mě není. V posledních čtyřech sezonách podává stabilní výkony (Podzim 2015 – 11 branek a 7 asistencí, Jaro 2016 – 15/16, Podzim 2016 – 13/7 a Jaro 2017 – 8/10). V útoku hraje s Filipem Kaňou a Jakubem Tošovským, kteří dávají hodně branek a někdo jim je prostě musí připravit.

4) Co bys řekl o úrovni týmů v 1. lize?

Je to dlouhodobý problém. Mladší hráči nemají čas na malou kopanou a tak ligu drží stará garnitura, občas doplněná mladíky. To se odráží i v celostátní lize, kde Příbram nepodává optimální výkony. Pamatuji dobu, kdy Příbramská mužstva patřila k obávaným mužstvům na každém turnaji, mistrovství republiky či PVP.

5) Kvalifikovali jste na Český národní pohár do Prahy, kde budete reprezentovat Příbram jako jediní, s jakým cílem na turnaj jedete?

Já nepojedu. Na kolotoč (Matějskou pouť) už nemám věk. Určitě se půjdu podívat a klukům fandit. A cíl? Neudělat ostudu a pokusit se dostat do první čtyřky. 🙂

6) Řešili jste už další sozónu? Plánujete nějaké posily a s jakými ambicemi do další sezóny půjdete?

Ještě je brzo, na to řešit další sezonu. O posilách se mluví stále, ale většinou jsou to kluci, kteří ještě hrají „velký“ fotbal a na „malou“ nemají příliš času. Ambice na další sezonu jsou jasné – obhajoba (hlavně se dostat do první čtyřky a pak se uvidí).

7) Určitě sleduješ i 2. ligu, co říkáš na postupující? Nedá se nevšimnout, že týmy ve 2. lize se schází ve větším počtu než v 1., čím si myslíš, že je to ovlivněno?

Druhou ligu moc nesleduji. Přeji postupujícím mužstvům hodně úspěchů v první lize a hlavně pevné zdravíčko, bez kterého se fotbal hrát nedá.

 

Díky,