Rozhovor se Zdeňkem Krejzou mladším z Botafoga

Ahoj Zdendo, chtěl bych ti položit pár otázek 🙂

1) Jak si vnímal váš sestup do 2. ligy? Bylo to velké zklamání? Bojovali jste do posledních kol, ale nedopadlo to, proč? Co byla hlavní příčina?

Ani jsem to moc nevnímal, ale zklamání to bylo. Moc se nám nedařilo, máme v týmu samé mladé kluky, kteří jsou zvyklí na velký fotbal, takže malá kopaná pro ně byla novinka a musejí získat hodně zkušeností. Je to pro ně něco jiného než velký fotbal, ale ono to časem přijde a myslím si že Botafago bude hrát v budoucnu na bedně.

2) Předpokládám, že chcete ihned postoupit zpět do 1. ligy, udělali jste pro to nějaké změny nebo posily před sezonou?

Chtěli bychom jít na postup, ale zatím na to nechvátáme, potřebujeme se sehrát a hlavně se scházet a to taky není tak jednoduché. Jak jsem říkal, hodně kluků u nás hraje velký fotbal a někteří hrají ještě za dorost, takže tam jsou úplně jiné hrací časy, ale zatím to zvládáme. Udělali jsme pár změn, pořád náš tým omlazujeme a to potřebujeme. Máme tři nové mladé kluky a je to na nich, zatím chodí a já jsem za to rád, že to zatím klape a klapat bude pod vedením Zdeňka Krejzy staršího. Dává do toho všechno a my mu za to moc děkujeme, je něco jako naše máma.

3) Vím o Tobě, že velkou kopanou chytáš, ale malou hraješ, co tě k tomu vedlo? Baví tě to víc v útoku nebo v bráně?

Ano máš pravdu, ale skutečnost je taková, že malý fotbal mě nebaví chytat. Rád si zahraji v útoku a dám pár braneknebo na ně přihraji a pomohu tak svému týmu ke třem bodům. S velkým je to naopak, ale jsem takový neutrál, takže mohu hrát klidně obránce  když je málo lidí, ale spíš radši chytám. Mám to teď celkem dobře rozběhlé v Trhových Dušníkách, jsem jediný brankář a myslím si, že mám teď i celkem formu a jsem tam velmi spokojený, hlavně tam je dobrá parta a tak to má být.

4) Podle tabulky je druhá liga vyrovnaná, koho považuješ za favorita celé 2. ligy a proč?

Ano máš pravdu, je to dost vyrovnané, ale viděl bych to na FC Walkers, nehrají špatný fotbal a bojují a jako druhého favorite bych to viděl na MFC Botafogo, máme hodně mladý tým a nehrajeme vůbec špatný fotbal pokud chceme. Ale je tam hodně týmů, třeba nováček Tukani, samí mladí kluci a nehrají vůbec špatně.

Díky za rozhovor.