Rozhovor s Lukášem Romem z Dream Teamu

Ahoj Lukáši, připravili jsme si pro Tebe pár otázek, pojďme na ně 🙂

1) Po 8 zápasech vedete 1. ligu, je to pro tebe překvapení? Čemu přisuzuješ takový úspěch?

Abych pravdu řekl, tak to, že vedeme první ligu pro mě překvapení není. Za poslední dobu jsme první v podstatě pokaždé v polovině sezony, ale titul za vedení ligy po první polovině se bohužel neudílí. To, že jsme teď první přisuzuji hlavně výborné práci obrany a vůbec obrané práci celého týmu. Navíc brankář Libor Zrostlík si koupil dvoje nové rukavice a i proto jsme zatím obdrželi nejméně branek v soutěži. Dopředu nám tam potom většinou něco spadne.

2) Zároveň seš nejlepším střelcem 1. ligy s 8 góly. První pozice je určitě hezká, ale jak tě znám, není pro Tebe 8 gólů za 8 zápasů málo? Hlídají si tě víc soupeři?

První místo v tabulce střelců bych rozhodně nepřeceňoval. Aniž bych chtěl snižovat jejich kvalitu, nastřílel jsem 6 gólů do sítí dvou posledních celků AC Return a Brdský krávové. Kvůli velké kopané jsem byl dosud jen na čtyřech zápasech. Jestli je to 8 gólů nebo 4 neřeším, důležité je, že se daří týmu a všichni jsme spokojení. Osobně raději přihraju spoluhráči před bránu, střílím, až když mi nic jiného nezbývá. Samozřejmě, že celý náš tým má kvalitu a všichni kluci v týmu mi ty šance připravují, bez toho bych v tabulce střelců ani nebyl. Možná, že si mě občas soupeř trochu více všímá, ale v první řadě je to o tom, co předvedu já. Stejně tak si ale musí protivník hlídat každého hráče našeho týmu, protože jsme Dream team a v týmu s takovým názvem musí mít a má určitou kvalitu každý hráč.

3) Když se zeptám na cíle, určitě mi řekneš titul, určitě patříte mezi favority, ale jaktože se vám dosud nepovedlo vyhrát? Ligu jste již několikrát vedli v minulých sezónách.

Určitě říkám narovinu, že jediný cíl je titul. Dosud se nám ho nepovedlo vyhrát, protože jsme se na jeden den nebo víkend sešli v malém počtu a ztratili jsme moc bodů. Byly také případy, kdy jsme si po sérii výher mysleli, že jsme fotbalisti a zápas podcenili. Doufám, že se z toho všeho už dokážeme poučit a dotáhneme to. Chtěli bychom dát titul jako dárek našemu manažerovi Lukáši Trnkovi k jeho kulatým narozeninám, protože už se o nás opravdu usilovně stará několik let.

4) Jak je to s tvojí docházkou na zápasy? Víme, že hraješ velký fotbal v Německu, jak to stíháš?

Každý víkend mám velký fotbal a ten den na malou kopanou nechodím. Malý fotbal chodím hrát vždycky jen jeden den o víkendu, pokud neskončí sezona na velkém fotbalu.

5) Máš nějakého oblíbeného a nějakého hodně neoblíbeného soupeře? Proč?

Rád hraju proti Rychlému válci, protože je to s nimi vždycky otevřený fotbal nahoru dolů. V tomto zápase nehrozí, že by to někdo z celků vyloženě zabetonoval. Dříve jsem neměl rád, když jsme hráli proti Motoru Březové hory a dostali jsme první branku. V tomto zápase potom ten beton přišel a míče lítaly za plot. Musím ale říct, že se Motor v tomhle už zlepšil a v současnosti nevím o žádném neoblíbeném soupeři.

Díky za rozhovor.