Rozhovor se Zdeňkem Lukáškem

Ahoj Zdendo,
dovol mi, abych se před začátkem soutěže zeptal na pár otázek.

Můžeš nám popsat svým pohledem, co se přes zimu dělo v příbramském malém fotbale?

Změnu přinesla výměna vedení FAMKy. V návaznosti na to se upravil herní systém, registrace hráčů apod. Těch změn je poměrně dost, některé z nich nejsou vidět.

Až vlastní soutěž nám ukáže nakolik bude vše fungovat dle našich představ. Nové vedení zatím svoje sliby a závazky plní, komunikace je bez problémů, takže budu rád pokud to vydrží.

Jak hodnotíš předcházející sezónu?

Z pohledu našeho týmu to byla obvyklá sezóna z posledních let. Několik zraněných hráčů, pracovní povinnosti a jiné priority kluků z družstva způsobily, že jsme spoustu zápasů odehráli bez střídání, některé pouze ve 3 či 4 hráčích. S ohledem na tyto skutečnosti jsme odehráli sezónu s celkem dobrým výsledkem – 9. místo.

Při pohledu na ligu jako takovou se mi zdálo, že nedostatečná účast netrápila pouze naše mužstvo. Zápasů odehraných ve 3, 4 lidech bylo až příliš a to i u týmů, které se s tímto problémem dříve nesetkávali. Snad se to zlepší v nové sezóně díky příchodu nově „uvolněných“ hráčů.

Co si myslíš o změnách, které nastanou pro novou sezónu?

Jednoznačně pozitivně vnímám vyrovnání počtu účastníků v ligách a snížení počtu sestupujících/postupujících týmů. Netuším však, co přinese play-off. Bude to (bohužel) záviset na tom, jak se na rozhodující hrací den týmy sejdou. Už teď vím, že nám pro rozhodující zápasy bude chybět dlouhodobě nejlepší hráč, nebudu v Příbrami.

Jaké máte ambice s týmem? Co od 1. ligy očekáváš?

Získat premiérový titul v 1. lize. Málokdo s námi počítá, ale v lize není tým, který bychom nemohli porazit. Pokud bychom ligu nevyhráli, tak bych to přičítal zveřejnění našeho záměru, po kterém by se na nás ostatní soupeři mohli lépe připravit :).

V 1. lize již nebudou slabší týmy, každý zápas v soutěži, tak z tohoto pohledu, bude důležitý.